erpel
The Cover Girls - Promise MeThe Cover Girls - Promise Me Chrissy Steele - Magnet To SteeleChrissy Steele - Magnet To Steele The Jonzun Crew - Pack Jam (Look Out For The Ovc)The Jonzun Crew - Pack Jam (Look Out For The Ovc) Thee Muckrackers S.E. - Thee Muckrackers S.E.Thee Muckrackers S.E. - Thee Muckrackers S.E. Bernstein, New York Philharmonic - Dvořák - New World SymphonyBernstein, New York Philharmonic - Dvořák - New World Symphony Various - Soul DivasVarious - Soul Divas Slim Ali And The Hodi Boys - You Can Do ItSlim Ali And The Hodi Boys - You Can Do It Miller's Thumb - Sitting on the Right SideMiller's Thumb - Sitting on the Right Side
» » Ramë Demaj Dhe Avdush Spanca - Asllan Pasha
Ramë Demaj Dhe Avdush Spanca - Asllan Pasha mp3 flac download
Title:

Ramë Demaj Dhe Avdush Spanca - Asllan Pasha mp3 flac download

Performer:
Ramë Demaj
Album:
Asllan Pasha
Released:
Style:
Folk
MP3 archive size:
1633 mb
FLAC archive size:
1953 mb
Other formats:
VOX AC3 AU FLAC VQF TTA APE
Rating:
4.4
Votes:
188

B1. Kush Po Nxhitët Qarshisë Perpjetë. Violin – Husri Tasholli. Vocals, Strings – Avdush Spanca. Written-by – Traditional. Other (Rights Society): BIEM.

On this page you can not listen to mp3 music free or download album or mp3 track to your PC, phone or tablet. All materials are provided for educational purposes. Released at: This album was released on the label Šumadija (catalog number EP-6023). This album was released in 1971 year. Format of the release is.

Ramë Demaj Dhe Avdush Spanca - Asllan Pasha ‎(7", EP). Šumadija. Avdush Spanca Dhe Fejzullah Musliu. Avdush Spanca Dhe Fejzullah Musliu - Kënga E Dabishevcit ‎(7", EP).

Bajram Gashi,Ramë Alia dhe Col Bajraktari-deshmor nga UQA. Tekstin e perpunoi Sefer Muzliaj nga Uqa e Istogut njiherit edhe iniciator për realizimin e kësaj kënge Këndoi dhe e pershtati Ismet Demaj,rapsod nga Shushic. Heronjét e Fshatit Uçé:Ramé Alia dhe Bajram Gashi added 3 new photos.

02 Marash Krasniqi Ali Pasha Augustin ukaj & Marash Krasniqi Kenga e Zefit Vogel Yllka Kuqi & Ylli Dema - Potpuri 2018 KENGA QE PO QMEND TE GJITH // JETON FETIU KENG PER REQAKUN "Spiunet" Fadil Hasa e Muharrem Hoxha Humor estrada e Durresit Ali dhe Feriz Krasniqi - Ali pasha pe Hap tafterin Zenel Demaj. UKAJ Marash e Mhill Krasniqi e Anton Pjeter Zefi kanga e Shtjefen Gjeqovi N'Kosove Show - Elena Berisha, Asllan Zeka, Magrib Muqiqi Viti 1956 - Humor Gezuar 2010 RTK Defat- S.

Tracklist

A Asllan Pasha
B1 Kush Po Nxhitët Qarshisë Perpjetë
B2 Halit Aga

Credits

  • Violin – Husri Tasholli
  • Vocals – Ramë Demaj
  • Vocals, Strings [Giteli] – Avdush Spanca
  • Written-by [Këngë Popullore] – Traditional

Barcode and Other Identifiers

  • Other (Rights Society): BIEM